Uzlauž serveri, lai spēlētu kara datorspēli
Publicēts 18. janvārī, 2011.
ASV nezināmi hakeri uzlauzuši serveri ar konfidenciāliem pacientu datiem un izmantojušu datu mašīnas resursus, lai spēlēto populāro kara datorspēli un spēļu konsolu spēli "Call of Duty - Black Ops", raksta informācijas tehnoloģiju portāls "TheRegister".

Uzņēmums "Seacoast Radiology" Ņūhempšīras štatā nesen savus klientus kārtējo reizi brīdinājis, ka to personas dati varētu būt kompromitēti pēc tam, kad novembra vidū serverī tiki nesankcionēti ieperināta spēļu uzturēšanas vieta jeb tā sauktais "hosts", raksta portāls.

"Call of Duty - Black Ops" uzskata par vienu no populārākajām spēlēm datorspēļu vēsturē. Tā tika piedāvāta tirgū novembra sākumā un ielaušanās datorā, lai sev ierīkotu elektronisku spēļu laukumu, notikusi neilgi pēc tam.

"TheRegister" informē, ka serverī glabājušies 230 000 pacientu dati, visticamāk, rentgena un citu izmeklēšanas paņēmienu elektroniskie attēli un ar to saistītie personu dati. Uzņēmums brīdinājis, ka pacientiem jāvēro, vai netiek izmantoti viņu personas dati, sociālās apdrošināšanas kodi, kredītkaršu numuri un cita informācija, kas tika glabāta par īpašu drošu dēvētajā serverī.

Pēc "Seacoast Radiology" sniegtās informācijas, uzņēmums izsaucis datu drošības ekspertu grupu, lai izvērtētu ielaušanās iemeslus un sekas, raksta portāls. Pagaidām gan izskatoties, ka spēlēt kārie hakeri tikai izmantojuši jaudīgo datu mašīnu un tās platjoslas interneta pieslēgumu spēļu spēlēšanai.

Pirmā pazīme, ka viss nav kārtībā ar medicīnas informācijas sistēmu, bijusi interneta ātruma svārstības, kuras izraisījusi "Call of Duty" spēlētāju aktivitāte. Ievainojamība, kuru izmantoja hakeri, patlaban esot salabota, un par incidentu ziņots Ņūhempšīras štata prokuratūrai un ASV Federālajam veselības

 


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: