Nokia N8 izmaksājot tikpat, cik iPhone4
Publicēts 19. oktobrī, 2010.
Jaunā "Nokia" skārienjutīgā viedtelefona "N8" pašizmaksa ir identiska "Apple" populārajam produktam "iPhone4", raksta portāls "TotalTele.com".

Ražot vienu "N8" maksā 187,47 dolārus (103,10 latus), bet "iPhone4" versija ar 16 gigabaitu (GB) atmiņu maksājot 187,51 dolāru (103,13 latus).

Rakstā, kas pārņemts no ziņu aģentūras "Dow Jones Newswires", teikts, ka "N8" ASV plānots pārdot par 549 dolāriem (301 latu) - bez operatora piesaistes un caur "Nokia" interneta veikalu. Lielbritānijā telefonu piedāvā (bez operatora piesaistes) par 429 mārciņām (345 latiem).

 

Kā ziņots, Latvijā "N8" tirgos par aptuveni 350 latiem, liecina "Nokia Latvija" sniegtā informācija.

"TotalTele.com" atsaucas uz analītiķu kompāniju "iSuppli", kura specializējas mobilo telefonu un citu elektroniski ierīču izjaukšanā un to pašizmaksas noteikšanā, sarēķinot dažādo komponentu un izejmateriālu ražotāju cenas.

Analītiķi uzskata, ka "N8" ar lielu skārienjutīgu ekrānu un plašu mazu programmiņu (sīkrīku jeb "apps") klāstu ir "Nokia" tiešā atbilde uz populāro "Apple" telefonu sērijas "iPhone" jaunāko "iPhone4".

"Apple" telefonus parasti, arī Latvijā, izplata komplektā ar balss un datu pakalpojumu abonementu, par telefonu prasot pazeminātu maksu. "Latvijas mobilais telefons" pat piedāvā "iPhone4" par "pirkuma maksu" 19 lati, taču ar fiksētu mēnešmaksu 60 lati uz 24 mēnešiem par noteiktu datu pārraides apjomu un iekšzemes balss sarunu minūšu skaitu.

Savukārt internetā ar operatoru nesaistītu "iPhone" cenas svārstās no 750 dolāriem (412 latiem) līdz vairāk nekā 1000 dolāriem (550 latiem).

No "iSuppli" pētījuma kopsavilkuma izriet, ka dārgākā komponente "N8" ir skārienjutīgais ekrāns, kuru ražo "Samsung" un piedāvā par 39,25 dolāriem (21,58 latiem).

Šinīs dienās jaunais "N8" tiek rādīts vairākiem Latvijas blogeriem, kas iepazīties ar telefonu aizbraukuši uz "Nokia" korporatīvo mītni Somijā, liecina Latvijas "Nokia" pārstāvniecības vēstījumi sociālajā tīklā "Twitter". 


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: