Apskats - kuri elektronikas ražotāji ir cietušu Japānas zemestrīcē, un cik nopietni
Publicēts 21. martā, 2011.
Japāna ir pasaulē viens no lielākajiem, bet iespējams pats lielākais elektronikas iekārtu un komponentu ražotājiem un piegādātājiem. Viņi saražo apmēram 20% no visa pasaules kopapjoma šajā nozarē. Zemestrīces rezultātā arī elektronikas rūpniecība ir pamatīgi cietusi. Tāpēc tālāk neliels apskats par to, kuras Japānā esošo firmu rūpnīcas ir cietušas, cik ļoti, un kādas varētu būt sekas. Šos pamatā pašu ražotāju datus apkopoja interneta resurss EE Times.

Elpida Memory. Kompānijas 300 mm DRAM atmiņas ražošanas fabrika (vienīgā tāda Japānā) Hirosimā nav cietusi, jo atrodas pietiekami tālu. Savukārt Akita Elpida Memory paveicās mazāk, jo sakarā ar elektroenerģijas traucējumiem tā apstādināja savu darbu. Fizisku postījumu par laimi nav.

Freescale Semiconductor. 150 mm rūpnīca Tohoku Semiconductor kura atrodas Sendai pagaidām nestrādā, jo tā atradās astoņas jūdzes no krasta, kuru skāra cunami.

Fujitsu. Vairums no rūpnīcām izturējušas zemestrīci bez problēmām. Kā ziņo kompānijas vadība, tad iespējamie zaudējumi tiek aprēķināti, un ja tie būs būtiski, tad kompānija sniegs atbilstošu paziņojumu.

Hitachi Group. Vairākas rūpnīcas cietušas zemestrīcē. Iespējama negatīva ietekme uz ķīmisko komponentu rūpniecību. Hitachi Chemical ir pasaulē galvenais Anisotropic Conductive Film (ACF) līmes, kuru izmanto šķidro kristālu ekrānu izgatavošanā, ražotājs un kontrolē 50% šī produkta tirgus pasaulē. Līdz ar to iespējams šī komponenta deficīts.

Molex. Šī amerikāņu kompānija, dažādu savienojumu un konektoru ražotājs, paziņoja, ka visi tās darbinieki ir veseli, un arī ražošanas platībām nav nodarīti zaudējumi, taču kompānija vēl nezin kādas sekas būs katastrofai, un vai tās neiespaidos ražošanu.

On Semiconductor. Šis pusvadītāju un komponentu ražotājs paziņojis par nelieliem postījumiem rūpnīcā Aizu. Drošības labad ražošanas tehnika no Niigata rūpnīcas tika evakuēta, taču vēlāk rūpnīca darbu atsāka. Taču dažas no savām rūpnīcām kompānija ir bijusi spiesta uz laiku aizvērt.

Panasonic. Daži no kompānijas darbiniekiem ir guvuši nenozīmīgas traumas. Darbs apstādināts divās Fukušimas rūpnīcās, kuras ražo skaņas aparatūru un ciparu kameras, kā arī Sendai rūpnīcā, kura ražo objektīvus.

Renesas Electronics. Piecas pusvadītāju plašu rūpnīcas un divas fabrikas uz laiku ir slēgtas. Tās ir Renesas Northern Japan Semiconductor, Renesas Yamagata Semiconductor, Renesas Naka, Renesas High Components.

SanDisk. Zemestrīces epicentrs atradās 500 jūdzes no viņu rūpnīcas. Taču viss veiksmīgi, un jau pagājušās nedēļas beigās darbs atjaunots.

Sony. Darbs apstādināts vairākās rūpnīcās, tai skaitā, Sony Shiroishi Semiconductor, un Sony Energy Devices, kura ražo litija jonu baterijas un akumulatorus.

Texas Instruments. Vairākas rūpnīcas cietušas visai pamatīgi. Tā rūpnīca, kura atrodas Miho būs kā minimums slēgta līdz maijam, bet pilns ražošanas cikls var tik atjaunots jūlija vidū. Šī rūpnīca ražoja apmēram 10% no kopējās TI produkcijas naudas izteiksmē.

Canon. Apstādinātas 8 Canon rūpnīcas un vismaz 15 tās darbinieki ir guvuši traumas zemestrīces rezultātā.

Nikon. Otrs lielākais fototehnikas ražotājs ir pamatīgi cietis. Uz laiku nestrādā piecas rūpnīcas, tai skaitā Sendai Nikon, kurā ražo kameras, un rūpnīcas, kurās tiek ražoti maināmiem objektīvi. Traumēti vairāki darbinieki. Nikon pagaidām nezin, kad varētu atsākties darbs apstādinātajās rūpnīcās.

Diemžēl tā visa iespaidā Tokijas fondu biržas indekss Nikkei 225 jau trīs dienas krīt, un pēc saviem tempiem, tas ir ātrākais samazinājuma temps kāds ir bijis Tokijas fondu biržas vēsturē.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: