Apple prezentējis jauno iPhone 4S (VIDEO)
Publicēts 5. oktobrī, 2011.
Apple prezentējis jauno iPhone, taču tas izrādījies nevis gaidītais piektais modelis, bet gan ceturtās paaudzes telefona S versija - iPhone 4S.

Vizuāli jaunais iPhone neatšķiras no pašreizējā modeļa, tādēļ nebūs viegli apkārtējos radīt apbrīnu par jaunākā telefona lietošanu, taču tehniski tas būs krietni pārāks par iPhone4.

Starp galvenajām īpašībām, kas 4S nostāda galvas tiesu un pat vairāk virs iPhone 4, oficiālajā prezentācijā Apple pārstāvji ar jauno vadītāju Timu Kuku priekšgalā minēja jaunu divu kodolu centrālo procesoru un jaunu divu kodolu grafikas apstrādes procesoru, kas strādājot līdz pat septiņām reizēm ātrāk. Telefonam ir arī jauna antena, kas līdzšim mēdza sagādāt nepatīkamus pārsteigumus atkarībā no tā, kā telefons satverts plaukstā.

Līdz ar jaunām grafikas apstrādes spējām, iPhone 4S ir krietni ietilpīgāka baterija, kas nodrošināšot līdz pat sešas stundas ilgu darbošanos tīmeklī, deviņas stundas darba WiFi tīklā, 10 stundas ilgu videoretina tehnoloģijas ekrāns, kā arī jauna kamera ar piecām lēcām, 8 megapikseļu sensoru (var iegūt 3264x2448 pikseļu attēlus) un diafragmas atvērumu, ko apskaudīs vairums digitālo spoguļkameru lietotāju, proti, f/2.4. skatīšanos un 40 stundas ilgu mūzikas klausīšanos.

Kā būtisku faktu attiecībā uz jauno kameru Apple pārstāvji min ārkārtīgi īso laika sprīdi, kas nepieciešams, lai kameru ieslēgtu (divas reizes jānospiež Home poga) un uzņemtu pirmo kadru - tā ir 1,1 sekunde. Lai uzņemtu nākamo kadru, nepieciešamas vēl tikai 0,5 sekundes.

Kā viena no interesantākajām jaunajām iPhone 4S funkcijām minams elektroniskais asistents SIRI. Būtībā tā ir balss atpazīšanas sistēma, taču krietni vien progresīvāka nekā līdz šim sastaptās, jo lietotājam nav jāiegaumē konkrētas komandas un sev interesējošo jautājumu var uzdot dažādās formās. Piemēram, lai noskaidrotu, kādi laika apstākļi gaidāmi, nav nepieciešams telefonā iekliegt komandu "Kāds būs laiks?" To var aizstāt ar, piemēram, "Vai man šodien būs vajadzīgs lietussargs?", "Vai šodien spīdēs saule?". Latviešu valodu SIRI gan sākotnēji nepratīs, taču angļu, franču un vācu valodas lietoājiem, tas būs noderīgs palīgs.

Prezentācijā Kuks arī nodemonstrēja ChangeWave sastādītu mobilo telefonu lietotāju apmierinātības reitingu, kurā pārliecinošs līderis ar 70% apmierinātu lietotāju līderis ir Apple, kura ražotos iPhone izmanto 5% mobilo telefonu lietotāju. Tālāk apmierinātības reitingā seko HTC (49%), Motorola (38%), LG (34%), Samsung (28%), RIM jeb BlackBerry (27%), Nokia (21%).

iPhone 4S lielākajos noieta tirgos būs pieejams no 14. oktobra, savukārt Latvijā un virknē citu valstu to sāks piedāvāt 28.oktobrī.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: